Ditta Kůtová: Klobouky, kam se podíváš

-11%

Úchvatný svět hub. Autorka formou jednoduchých příběhů seznamuje děti i dospělé s 20 druhy našich hub. Pod vyprávěním vždy najdete několik hlavních informací o každé houbě. Autorka sama namalovala ke každému příběhu ilustraci. Tyto obrázky jsou naprosto dechberoucí, něžné, čarokrásné... posuďte sami! Celá kniha tvoří neopakovatelné a nezapomenutelné dílo. Takový bude jistě i zážitek čtenáře...

TIP: společně s knihou "Peří, kam se podíváš" vytvoříte jedinečnou kolekci, kterou v budoucnu budete moci rozšířit o další z této řady.

Pro děti od 4 do 104 let

Formát: cca 23 x23 cm

Vazba: pevná

Počet stran: 43

ISBN: 978-80-908688-4-7

Vyšlo 6.9. 2023

356,00 Kč 400,00 Kč

Recenze: Kniha pro děti "Klobouky, kam se podíváš" mě příjemně překvapila svou originalitou a humorem. Autorka se v ní věnuje příběhům o houbách, a rozhodně si zaslouží uznání za to, jak dokáže vtáhnout čtenáře do světa plného zábavy a fantazie. Nejprve mě zaujala krásná a vtipná čeština, kterou je kniha napsána. Jazyk je srozumitelný, přístupný a poutavý. Vtipné dialogy a slovní hříčky rozesmějí malého čtenáře a ten se s každým novým příběhem může těšit na další dobrodružství. Samotné příběhy jsou nápadité a originální. Každá houba má svou vlastní osobnost a charakter, což přináší do příběhů pestrost. Děti se mohou těšit na setkání s roztomilými houbičkami, kouzelnými hřiby a dalšími zábavnými bytostmi, které prožijí různá dobrodružství a překonávají překážky. Nejenže jsou příběhy zajímavé, ale také jsou podmanivě ilustrované. Kresby jsou velmi povedené a doplňují text knihy skvělým způsobem. Ilustrace navozují tu správnou atmosféru a umocňují dojem z čtení. Celkově je "Klobouky, kam se podíváš" knihou, která zaujme nejen děti, ale i jejich rodiče. Je to skvělá volba pro společné večerní čtení, kdy se můžete společně zasmát a ponořit se do pohádkového světa hub. Doporučuji ji každému, kdo hledá poutavé a zábavné čtení pro své ratolesti. Tato kniha jistě potěší a nadchne nejedno dětské srdce! (Měla jsem tu čest číst rukopis této krásné knihy. )

Dagmar Dvořáčková