Ilustrované knihy v pevné vazbě

V roce 2024 si naše knížky můžete osobně prohlédnout na těchto akcích:


1.-2.3. - knižní festival Ostrava

10.3. - velikonoční jarmark, Tančírna Račí údolí, Javorník

24.3. (neděle) 13:00-19:00 - velikonoční řemeslné trhy Česká Třebová (zde zahrajeme i maňáskové divadlo)Zajímá-li vás můj osobní příběh, zvu vás na návštěvu svých webových stránek: https://elzina-pampeliskova.webnode.cz/

Protože miluji příběhy (skutečné i smyšlené) a ráda je tvořím i čtu, nemohla jsem jinak...

Už od dětství hrozně ráda vymýšlím příběhy. Dědeček mi vždycky říkával: "Piš, holčičko, piš!"

A tak jsem psala a psala. Vydala jsem samonákladem dvě sbírečky svých básní a útlý cestopis Patrika Fojta (který je mým manželem a přírodním stavitelem) z plavby na nádherné české plachetnici La Grace (brzy vyjde v našem nakladatelství). 

Ale první skutečná knížka, která se dostala již k více než dvěma tisícům čtenářů, vyšla u mého oblíbeného nakladatelství Albatros. Je to kniha pro děti "Tajemství staré pumpy".

Doba koronavirová zpomalila, ba takřka zastavila činnosti větších nakladatelství, a tak jsem, ani nevím jak, založila nakladatelství vlastní. Nechtělo se mi čekat na vydání další rozjednané knihy u Albatrosu...

Vydávám příběhy, které stojí za to, aby se dostaly mezi lidi. Do kterých se ponoříte a bude vám líto, že skončily, až dočtete. Ale to nevadí, protože přijdou další a další. Nejen moje, ale i jiných autorů, které pečlivě vybírám.

Věřím, že každý čtenář - ať žena či muž, dítě nebo babička - si zde časem přijde na své.

V současné době pozastavuji příjem rukopisů, kromě skutečných příběhů ze života či ukrajinsko-českých textů.

Přijímám texty "na zakázku", to znamená, že Vám knihu vydáme s veškerým servisem, korekturami, grafikou, ilustracemi atd., ale formálním nakladatelem budete Vy a také si vydání knihy zafinancujete.

Mimochodem - víte, kdo vyráběl maňásky na dětské divadélko? Paní Olga, Ukrajinka prchající s rodinou před válkou.

Mrkněte do záložky Divohrátky a dozvíte se víc o maňáskovém (i jiném) divadle...